illustration-image-of-the-header

"populair" úspešne napreduje

29. 10. 2021  |  Nezaradené

Dňa 12. októbra 2021 sa uskutočnila v poradí 3. monitorovacia návšteva projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia za účasti monitorov z organizácie NEEMO, zodpovednej za monitoring a prezentáciu projektov podporených Európskou úniou v rámci programu LIFE, a tiež zástupcu z Európskej výkonnej agentúry pre klímu, infraštruktúru a životné prostredie (CINEA). 


Rozširujeme naše rady

13. 06. 2021  |  Nezaradené

Integrovaný projekt LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia sa rozrastie o nových partnerov, Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Centrum pre trvalo-udržateľné alternatívy (CEPTA). O pristúpení nových partnerov rozhodol riadiaci výbor projektu, ktorý zastupuje zapojené inštitúcie. 


Ako znemožňuje znečistenie ovzdušia prácu včelám

19. 04. 2021  |  Nezaradené

S jarným obdobím v plnom prúde nám rozkvitá príroda, čo značí štart novej sezóny pre včelstvá.


Mesto Trnava prichádza s novým projektom Strom do domu

12. 04. 2021  |  Nezaradené

Minulý mesiac avizovalo mesto Trnava na svojej webovej stránke nový projekt s názvom Strom do domu, v rámci ktorého si budú môcť obyvatelia Trnavy adoptovať mestský strom a poskytnúť mu miesto vo svojej záhrade.


Minister Budaj predstavil zelený Plán obnovy Slovenska

10. 03. 2021  |  Nezaradené

Európsky Plán obnovy prinesie Slovensku dodatočné investície za takmer 6 miliárd eur do zelenej ekonomiky, zdravotníctva, vzdelávania, vedy a výskumu, ako aj verejnej správy a digitalizácie. Slovensko z Plánu obnovy získa na zlepšenie životného prostredia a zdravia ľudí jednu miliardu eur.


Bratislavská župa spúšťa verejné pripomienkovanie stratégie hospodárskeho a sociálneho rozvoja

14. 01. 2021  |  Nezaradené

Bratislavský kraj spúšťa verejné pripomienkovanie strategického dokumentu Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja (PHRSR BSK) na roky 2021-2027 (s výhľadom do roku 2030).
 


Dlhodobé vystavenie znečisťujúcim látkam v ovzduší môže viesť k nadváhe

18. 12. 2020  |  Nezaradené

Vplyvom prírodnej i ľudskej činnosti sa do ovzdušia dostávajú mikroskopické prachové častice, tzv. PM10 a PM2,5, ktoré majú nepriaznivý vplyv na zdravie ľudí. Menšie častice sa z pľúcnych alveol dostávajú do krvného obehu a narúšajú tak rôzne procesy ľudského organizmu.


Prvý rok je úspešne za nami napriek nepredvídateľným prekážkam

17. 12. 2020  |  Nezaradené

Prvý rok fungovania projektu LIFE IP - Zlepšenie kvality ovzdušia sa niesol v znamení vzdelávania a mapovania. Začiatkom decembra sa uskutočnila druhá monitorovacia návšteva pod dohľadom organizácie NEEMO, ktorá je zodpovedná za monitoring a prezentáciu projektov podporených Európskou úniou v rámci programu LIFE. V súvislosti s aktuálnou situáciou prebiehala návšteva formou online prenosu.


Zelená vízia mesta Košice môže dopomôcť metropole východu k titulu Európske hlavné zelené mesto 2023

11. 12. 2020  |  Nezaradené

Mesto Košice má záujem stať sa Európskym hlavným zeleným mestom 2023, samospráva o tom informovala ešte v roku 2019. Toto ocenenie sa udeľuje každý rok mestu, ktoré sa najviac zaslúži o zlepšenie životných podmienok svojich obyvateľov a prichádza aj s vlastnými dlhodobými inovatívnymi riešeniami v oblasti životného prostredia.


Konferencia Efektívne riadenie kvality ovzdušia 2020 je zrušená

28. 09. 2020  |  Nezaradené

Konferencia je s ohľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šíriacou sa nákazou ochorenia COVID-19 zrušená, presúva sa na neurčito.