illustration-image-of-the-header

Mobilná stanica pred trhoviskom v Piešťanoch

Kvalita ovzdušia sa aktuálne sleduje aj v kúpeľnom meste Piešťany

15. 02. 2024  |  Ovzdušie

V súvislosti s kvalitou ovzdušia patrí Trnavský samosprávny kraj (ďalej TTSK) medzi menej problémové oblasti, keďže kvalita ovzdušia tu nie je výrazne ovplyvňovaná veľkými miestnymi zdrojmi znečistenia. Zároveň lepšie ovzdušie v porovnaní so zvyškom Slovenska zabezpečuje aj samotná príroda.


Ženy v maskách sa fotia na spoločnej fotke

Karneval v Bratislave s Populair

30. 01. 2024  |  Osveta

Brazílska samba, slávne benátske masky, či pravé slovenské Fašiangy. Precestujte s nami svet za jediný deň a spoznajte karnevalové tradície z rôznych kútov sveta. Nechajte sa zaviať k stánku Populair, kde na vás budú čakať zábavné a náučné aktivity s témou čistého ovzdušia. Zbaľte si len dobrú náladu, zhlboka sa nadýchnite, bude to dobrodružná výprava! Okrem našich kolegov vás zabaví Miro Jaroš, Fíha Tralala, Junior či Polemic.


Smog okolo rodinných domov

Smog náš každozimný

12. 01. 2024  |  Vykurovanie

Mrazivé teploty so sebou prinášajú rôzne problémy. Jedným z nich, ktorý si možno veľa ľudí neuvedomuje, je výrazne zhoršená kvalita ovzdušia. Prečo sa to deje a prečo by nás to malo zaujímať?


Dvaja ľudia prikladajú drevo do krbu

Ako správne založiť oheň?

04. 01. 2024  |  Vykurovanie

Poviete si, že oheň vedeli zrejme založiť aj neandertálci. Aká je to už len veda. Tak ako aj pri iných činnostiach, aj tu môžete vykonať aktivitu správnym a nesprávnym spôsobom. Nebojte sa, správne založiť oheň nie je žiadna jadrová veda. Vďaka nasledovnému postupu vyriešite súčasne hneď niekoľko problémov.