illustration-image-of-the-header

Blogy

Domov Blogy
Záber na podujatie so stánkami a ľuďmi.

V Trenčianskom kraji sme skúmali význam lesov a kyslých dažďov

13. 06. 2024  |  Blog | Baďurová Renčová Petra

Aký vplyv majú kyslé dažde na lesy? Máme u nás na Slovensku vôbec kyslé dažde? Alebo... prečo fungujú stromy ako lapače prachu? Ktoré stromy sú v tom najlepšie a koľko prachových častíc dokážu zachytiť? Na takéto, ale aj na kopec ďalších zaujímavých otázok, sme hľadali odpovede spolu s desiatkami zvedavých detí, učiteľov a okoloidúcich dospelých.


Deti bicyklujú po cyklotrase

Prečo sa cyklotrasy nebudujú pre cyklistov?

22. 05. 2024  |  Blog | Mičáková Katarína

Dnes je výnimočný deň, mám home-office. V čase písania úvodu tohto blogového príspevku bol apríl, vonku pofukoval vietor a v Cíferi, v ktorom žijem so svojou rodinou, sme mali 3°C. Brrr... Keď som vyšla na dvor so svojimi dvoma jazvečíkmi, vytiahla som aj moju zimnú čiapku a na scénu prišiel aj dlhý kabát.


Deti v škôlke sedia na zemi s manažérkami kvality ovzdušia.

28 prednášok o „neviditeľnom“ v Trnavskom kraji

02. 05. 2024  |  Blog | Mičáková Katarína

Naša planéta, ktorá je naším domovom, čelí denno-denne rôznym environmentálnym výzvam, ktoré ovplyvňujú naše prostredie a životné podmienky. Toto je fakt, ktorý by nejeden mileniál a staršia generácia spochybnili len veľmi ťažko. Okolo nás určite všetci vnímame stále viac rušnejšie mestá, zvyšujúcu sa intenzitu extrémnych poveternostných podmienok, teplejšie zimy a letá, či miznutie rôznych druhov rastlín a živočíchov.


Manažérky kvality ovzdušia s kominárom

Trnavské manažérky kvality ovzdušia v teréne

18. 01. 2024  |  Blog | Mičáková Katarína

Prvá polovica nášho projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia je za nami a ako mnohým, aj nám sa zažiadalo zbilancovať naše doterajšie pôsobenie. Ako už vyplýva z názvu nášho projektu, našim hlavným cieľom je zlepšiť kvalitu ovzdušia. Naša práca sa v základe delí na dve časti, a to administratívnu činnosť v kancelárii a prácu v teréne. V Trnavskom kraji (TTSK) takto pôsobím ako manažérka kvality ovzdušia spoločne s mojou kolegyňou Martou Bejdákovou z Trnavského samosprávneho kraja.