illustration-image-of-the-header

Blogy

Domov Blogy
Odovzdávanie ceny cyklistovi

Na slovíčko s krajskou cyklokoordinátorkou TTSK Silviou Prokopovou

22. 03. 2023  |  Blog | Bejdáková Marta

Jar už klope na dvere. Pre mnohých z nás je to čas, kedy je potrebné technicky skontrolovať či opraviť bicykel. A začať jazdiť nie len na výlety, ale aj denne do práce. Aby sme mohli bezpečne používať dopravnú cykloinfraštruktúru v mestách a obciach, je potrebné ju správne vybudovať. 


tri fotky dievčatka ktoré sa postupne stráca, reprezentuje to jej chradnúce zdravie

KANÁRIKOM V UHOĽNEJ BANI? Príbeh dievčatka Ella, ktoré umrelo na následky znečisteného ovzdušia

15. 02. 2023  |  Blog | Basta Veronika

Dnes je presne 10 rokov od Ellinho úmrtia. 15. februára 2013 jej krátky život ukončil hrozivý astmatický záchvat. Ella bola hravé a šťastné dieťa vyrastajúce v juhovýchodnom Londýne, v tom čase jednom z najviac znečistených miest z pohľadu kvality ovzdušia. Jej veľkým snom bolo lietať a byť lekárkou leteckej záchrannej služby. Astmu dostala tesne pred siedmymi narodeninami.


Ulice plné áut

Ulice vraj patria všetkým. Kedy sa to zmenilo?

03. 02. 2023  |  Blog | Mičáková Katarína

Som mama dvoch malých dievčatiek a žijem v obci Cífer. Naša obec sa počtom obyvateľov, približne 4 700, považuje za najväčšiu obec v okrese Trnava. Žijem tu od svojho narodenia až do súčasnosti. Niekto si možno pri čítaní týchto riadkov povie, že nemám toľko odžité, ale ako dieťa narodené tesne pred nežnou revolúciou si pamätám ulice v úplne inom šate ako sú známe dnes. Samozrejme rozvoj, či už hospodársky alebo sociálny bol žiaduci. Ale zmenilo sa všetko len k lepšiemu?