illustration-image-of-the-header

Domov Trnavská župa sa opäť zapojila do Európskeho týždňa mobility

Trnavská župa sa opäť zapojila do Európskeho týždňa mobility

12. 10. 2021 Mobilita

Heslom jubilejného 20. ročníka Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý prebiehal v termíne od 16. do 22. septembra 2021, bolo „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Aj tento rok sa Trnavský samosprávny kraj aktívne zapojil do kampane za zvýšenie povedomia o udržateľnej mobilite.  

Zdroj: arriva.sk

V spolupráci s dopravcami ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica, zmluvnými partnermi župy, ktorí zabezpečujú prímestskú autobusovú dopravu, a so župnými múzeami a galériami, sa Trnavská župa opäť zapojila do kampane ETM.

Rozvoj udržateľnej mobility úzko súvisí s podporou cestovania verejnou dopravou. Neustále zatraktívňujeme jej služby, aby sme do prímestských autobusov dostali čo najviac cestujúcich. Aj vzhľadom na zmenu klímy a rastúcu potrebu ochrany životného prostredia uľahčujeme tiež cestovanie elektrokolobežkami či bicyklami. Zdraviu prospešnou alternatívou ostáva chôdza. Práve počas Európskeho týždňa mobility majú všetci príležitosť vyskúšať si vymeniť auto za ekologickejší dopravný prostriedok a následne v tom vytrvať,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Všetci traja dopravcovia pripravili aj rôzne súťaže, do ktorých sa mohli cestujúci zapojiť a vyhrať skvelé ceny. V posledný deň Európskeho týždňa mobility, ktorý vrcholí Svetovým dňom bez áut, dňa 22. septembra 2021, mohli všetci obyvatelia cestovať prímestskými autobusmi zdarma. 

Zdieľaj: