illustration-image-of-the-header

Domov Top 10 európskych destinácií, kde sa oplatí cestovať elektromobilom

Top 10 európskych destinácií, kde sa oplatí cestovať elektromobilom

11. 06. 2020 Mobilita

V súvislosti so zamedzením leteckej dopravy stúpol predaj elektromobilov. Ktoré európske mestá poskytujú najväčší komfort pri alternatívnom cestovaní z hľadiska dostupnosti a hustoty nabíjacích staníc?

Zdroj: unsplash.com

Britský predajca automobilov zostavil rebríček dovolenkových destinácií vhodných pre vodičov elektromobilov. Pri zostavovaní zohrali úlohu viaceré faktory – počet elektromobilov v krajine, hustota rýchlonabíjačiek a všetkých nabíjacích staníc v závislosti od rozlohy a počtu obyvateľov a sieť diaľnic. Prihliadalo sa taktiež na atraktivitu destinácie – hustota UNESCO pamiatok, popularita u turistov či rozloha národných parkov.

Prvé miesto v rebríčku zaujalo Nórsko, kde sa snúbia populárne turistické atrakcie s rozvinutou  sieťou nabíjacích staníc. V top 10 nasledovali Holandsko, Švajčiarsko, Belgicko, Dánsko, Spojené kráľovstvo, Chorvátsko, Rakúsko, Nemecko a Slovinsko. Slovensko sa v rebríčku 27 krajín umiestnilo na 15. mieste. 

Čo sa týka samotného počtu rýchlonabíjačiek, na prvom mieste sa umiestnilo Nemecko s počtom 5074, na druhom mieste Spojené kráľovstvo s počtom 4008, Nórsko skončilo na treťom mieste s počtom 3426.
 

Zdieľaj: