illustration-image-of-the-header

Domov Dopravný podnik Bratislava modernizuje vozový park

Dopravný podnik Bratislava modernizuje vozový park

07. 07. 2021 Mobilita

Poskytovateľ mestskej hromadnej dopravy na území mesta Bratislava avizuje desiatky nových moderných kĺbových vozidiel, ktoré majú v bratislavských uliciach nadobro vymeniť staré Karosy. Prvé autobusy by do Bratislavy mohli prísť už na prelome rokov 2021 a 2022.

Zdroj: unsplash.com

70 nových nízkopodlažných, nízkoemisných, kapacitných a komfortných autobusov v hodnote takmer 17,9 mil. € čoskoro pribudne vo vozovom parku Dopravného podniku Bratislava (DPB).

Vozidlový park autobusov starne aj napriek pandémii COVID-19 a je potrebné okrem trolejbusov a električiek zmodernizovať aj autobusovú základňu. O niekoľko mesiacov bude bratislavský vozidlový park autobusov posilnený, kompletne nízkopodlažný a z prevažnej časti tiež klimatizovaný. Moderné autobusy prinesú našim cestujúcim vyššiu mieru komfortu a bezpečnosti, keďže nahradia staré vysokopodlažné autobusy a zároveň splnia najprísnejšie emisné normy a limity. Výsledná cena jedného autobusu potvrdzuje úmysel nového vedenia DPB správať sa ekonomicky efektívne a hospodárne aj pri nákupoch vozidiel DPB,“ informoval predseda predstavenstva Dopraveného podniku Bratislava, Martin Rybanský.

Zdroj: dpb.sk

Dopravca informuje aj o modernom vybavení klimatizovaných nízkopodlažných kĺbových autobusov. V interiéri budú mať cestujúci k dispozícii sedadlá s koženkovým poťahom, nerezové prídržné tyče, chýbať nebude ani vyhradený priestor pre umiestnenie kočíka, invalidného vozíka a bicykla. Vozidlá budú vybavené modernými technológiami – WiFi pripojením k internetu, kvalitným kamerovým systémom, systémom automatického počítania cestujúcich, nabíjacími USB zásuvkami a optickým i akustickým informačným systémom s plnofarebnými vonkajšími LED tabuľami a vnútornými LCD displejmi.

Zdieľaj: